domek mazury

Okolica

Mazury – poznaj ich urok

Okolica naszego domku do wynajęcia sprzyja zarówno aktywnemu wypoczynkowi, jak i nieco spokojniejszym formom spędzenia czasu na Mazurach, takim jak na przykład wędkarstwo. W pobliżu jest wiele tras oraz ścieżek idealnych na piesze i rowerowe wycieczki, podczas których można poznać Mazury w całej ich okazałości.

Walorem naszego domku na Mazurach jest fakt, że wokół niego położone są 3 jeziora:

  • Jagodne - należy do szlaku wodnego Wielkich Jezior Mazurskich. Usytuowane jest ono między Kanałem Szymońskim a Kanałem Kula. Długość jeziora wynosi ponad 8 km, zaś szerokość prawie 2 km. To doskonałe miejsce dla osób, które uwielbiają uprawiać sporty wodne oraz zwiedzać Mazury z pokładu jachtu lub łodzi.
  • Niegocin - to jezioro o powierzchni 2604 ha i głębokości 39, 7 m. Wyróżnia się urozmaiconą linią brzegową i zróżnicowanym dnem. Przebiega przez nie szlag żeglowny m.in z Giżycka do Mikołajek. Duża powierzchnia jeziora umożliwia organizowanie na nim letnich regat. Jedną z atrakcji, którą można zobaczyć na jeziorze Niegocin jest most obrotowy z II połowy XIX wieku.
  • Boczne - jest niewielkim jeziorem łączącym się z Jeziorem Jagodne poprzez Kanał Kula. Należy ono do części szlaku żaglowego Wielkich Jezior Mazurskich.

Osoby, które przyjeżdżają na Mazury, by odkrywać ich piękno podczas reju łodzią, z pewnością ucieszy fakt, że 600 m od Villi Platinum znajduje się przepiękna plaża z wypożyczalnią sprzętu pływającego.

Ale Mazury to nie tylko jeziora, lecz także zachwycające lasy, których nie brakuje w naszej okolicy. 20 metrów od domu położony jest bujny kompleks leśny, który z pewnością zachwyci grzybiarzy oraz miłośników odpoczynku w miejscu pełnym zieleni. Dzięki takiej lokalizacji, nasz domek na Mazurach jest miejscem, w którym z pewnością spędzicie wiele niezapomnianych chwil.